TYDZIEŃ ŚLĄSKI - Śląska Biesiada Przedszkolaków

2024-03-20

W środę 20 marca odbyła się Śląska Biesiada Przedszkolaków, która była zakończeniem trwającego w naszym przedszkolu TYGODNIA ŚLĄSKIEGO. W biesiadzie wzięły udział przedszkolaki ze wszystkich grup, personel przedszkola oraz zaproszeni goście: pan wiceprezydent Rybnika Wojciech Świerkosz, pan Zenon Adamski z Centrum Edukacji i Kultury,  dyrektor Jarosław Salamon, pani wicedyrektor Monika Żabka, pani Magdalena Palowska-Trzebuniak - prezes Fundacji Rybnickiej, pan Marek Rojczyk oraz pani Anna Szweda - przedstawicielka Rady Rodziców. Każda grupa przedszkolna zaśpiewała i zatańczyła do tradycyjnych śląskich utwórów tj. "Poszło dziewczę po ziele", "Kozierajka", "Nie chcę cię znać" oraz "Szła dzieweczka do laseczka". Goście zobaczyli także bajkę pt. "Czerwony Kapturek" po śląsku w wykonaniu dzieci z grupy "Krabiki". Biesiadę zakończyła wspólnie zaśpiewana piosenka pt. "Poszła Karolinka". Naszą uroczystość uświetnili swym występem pani Hanna Palarz oraz pan Wiktor Dudek, którzy zadbali o oprawę muzyczną wydarzenia przygrywając na śląskich "cyjach" czyli akordeonach.

Serdecznie dziękujemy pani Janinie Rojczyk i jej wnuczce Marysi za poprowadzenie naszej biesiady oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizację i sponsoring TYGODNIA ŚLĄSKIEGO.

BIESIADA film