TYDZIEŃ ŚLĄSKI - spotkanie z hodowcą gołębi pocztowych

2024-03-18

W poniedziałek 18 marca nasze przedszkole odwiedził pan Paweł Gardyjas - hodowca gołębi pocztowych tzw. "gołymbiorz", który przybliżył dzieciom tradycję hodowli gołębi na terenie Śląska. Pan Paweł przyniósł ze sobą klatkę z sześcioma gołębiami dorosłymi oraz dwoma gołąbkami młodymi, karmę oraz niezbędne akcesoria potrzebne do hodowli tych ptaków. Dzieci z uwagą słuchały wiadomości na temat gołębi, poznały ich budowę, kolory i zwyczaje. Każdy przedszkolak miał okazję z bliska obejrzeć gołąbki i je pogłaskać, a także dotknąć ich jajek. Pan Paweł należy do Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, jego gołębie biorą udział w lotach gołębiarskich i zdobywają wspaniałe puchary i dyplomy, które dzieci mogły podziwiać. Naszemu gościowi dziękujemy za poświęcony czas i podzielenie się z nami swoją pasją.