"Hanka - przedszkolanka z zeszycikiem koleżanka" - książka podsumowująca projekt

2023-05-29

Nasze przedszkole wzięło udział w międzyprzedszkolnym projekcie edukacyjnym „Hanka –przedszkolanka z zeszycikiem koleżanka”.  To projekt stworzony z myślą o edukacji regionalnej przedszkolaków, który umożliwia dzieciom dokładne przyjrzenie się i poznanie nie tylko dzielnicy, w której mieszkają, w której znajduje się ich dom, blok lub przedszkole ale przede wszystkim innych dzielnic Rybnika wraz z ich dorobkiem kulturowym.

W książeczce, którą znajdziecie poniżej zostały opisane ciekawe miejsca, zabytki, budowle, obiekty kultury,  które można zobaczyć w różnych dzielnicach Rybnika wraz z ilustracjami wykonanymi przez dzieci.

Dzieci z naszego przedszkola w Golejowie „zaprosiły” Hankę – przedszkolankę do swojego przedszkola, prezentując swoje logo oraz śpiewając hymn, a także pokazały najciekawsze ich zdaniem miejsca w swojej dzielnicy: kościół parafialny, kaplicę pw. Św. Jana Nepomucena, górę Grzybówkę wraz z amfiteatrem i wieżą przeciwpożarową oraz kalwarię. Wszystkie te miejsca zostały zilustrowane przez przedszkolaków oraz opisane w formie rymowanej przez nauczycielki naszego przedszkola - p. Asię i p. Magdę.

Zapraszamy do lektury książki!