Jubileuszowe obchody w przedszkolu

2022-06-07

W poniedziałek 6 czerwca obchodziliśmy w naszej placówce dwie bardzo ważne uroczystości: jublieusz 60-lecia szkoły oraz 10 – lecie nadania zespołowi imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Przygotowania do tych ważnych wydarzeń rozpoczęliśmy w przedszkolu już wcześniej. Dzieci ubrane w żółte stroje utworzyły na szkolnym boisku z własnych ciał kształt słoneczka – symbol Orderu Uśmiechu, który został uwieczniony na zdjęciach przez pana fotografa Jacka Guzika.

Każda z grup przedszkolnych przygotowała także symbol słoneczka z wykorzystaniem różnych materiałów plastycznych, „słoneczne plakaty” ozdobiły alejkę wiodącą do przedszkola.

W przedszkolu został także zorganizowany konkurs poetycki na najciekawszy wiersz o słoneczku.

Przedstawiciele najstarszych grup przedszkolnych, odświętnie ubrani, brali udział w uroczystej akademii, godnie reprezentując dzieci przedszkolne.

Po uroczystości odwiedził nasze przedszkole niezwykły gość – Kawaler Orderu Uśmiechu pani Teresa Knura, która przywiozła dzieciom słodycze oraz książkę z dedykacją.

Miło nam ogłosić wyniki konkursu na najciekawszy wierszyk o słoneczku:

I miejsce :

Natalia Tkocz, Natalia Hoinkis, Jakub Mazurek, Paulina Boroń i Alicja Goleń

II miejsce:

Maja Piątek, Franciszek Mańka, Zofia Foryś, Jessica Węgierska i Paweł Pytlik

III miejsce:

Adam Lepich, Tobiasz Gładysz, Liliana Henek, Barbara Paduch, Mateusz Potaczek, Karol Potaczek i Paweł Potaczek.

Gratulujemy!