Olimpiada Przedszkolaków z okazji Dnia Dziecka

2022-06-01

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka, jak co roku, odbyła się Przedszkolna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków. W Olimpiadzie uczestniczyły przedszkolaki ze wszystkich grup, każda z grup przygotowała specjalnie na ten dzień ubrania w kolorach olimpijskich: żółtym, czerwonym, niebieskim i zielonym, a także okrzyk, który towarzyszył grupie w czasie zmagań. Przedszkolaki z każdej grupy startowali w czterech konkurencjach zawierających ćwiczenia na równowagę, celność i szybkość.
Zawody rozpoczęły się od wprowadzenia drużyn, wniesienia wieńca laurowego, flagi olimpijskiej oraz pochodni z ogniem przez przedstawicieli poszczególnych grup.  Otwarcia Olimpiady dokonała  Pani Dyrektor Grażyna, która życzyła zawodnikom udanej zabawy, ponieważ w naszych zawodach nie chodziło o wyniki, ale ważniejsze było samo uczestnictwo. Wszyscy zostali zwycięzcami. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy medal i zestaw paletek. Wielkie brawa dla wszystkich przedszkolaków za ogromne zaangażowanie oraz fantastyczną atmosferę w duchu sportowej rywalizacji.