Dzień Ziemi w przedszkolu

2022-04-22

Z okazji Dnia Ziemi, 22 kwietnia w naszym przedszkolu królował kolor zielony. Nie brakowało rozmów na temat losów zielonej planety, a także zabaw o tematyce ekologicznej. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci uczyły się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę, segregowały śmieci, sadziły kwiatki, a także wykonywały plakat o tematyce ekologicznej. Przygotowane plakaty przyozdobiły ścieżkę prowadzącą do przedszkola, aby wszyscy odwiedzający nasze przedszkole mogli zatrzymać się i nie tylko podziwiać talent plastyczny dzieci, ale także zastanowić nad ważnością tematu dbania o środowisko przyrodnicze.

W ramach obchodów Dnia Ziemi został także zorganizowany konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej dla dzieci z rybnickich przedszkoli, a także zbiórkę zużytych baterii i telefonów komórkowych (zbiórka trwa do końca kwietnia).

Więcej zdjęć znajduje się w zakładkach grupowych.