2022-03-21

W dniu 21 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Najbardziej oczekiwaną przez dzieci atrakcją był spacer po najbliższej okolicy. Wszystkie grupy, wraz ze swoimi paniami, wyruszyły barwnym korowodem, trzymając w rękach Marzannę, wiosenne kwiaty z papieru i kolorowe gaiki. W ten sposób chciały wyrazić swoją radość z nadejścia wiosny. Aby tradycji stało się zadość, Marzanna została uroczyście pożegnana, a potem spalona. Przedszkolaki  głośnym okrzykiem: „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, do ognia cię wrzucamy, bo wiosnę witamy!” próbowały odstraszyć zimę, a potem śpiewały piosenki o wiośnie. Obrzędom tym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre.