Święto Niepodległości w przedszkolu

2020-11-09

Obchody Święta Niepodległości odbyły się w naszym przedszkolu 9 listopada, choć ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną nie były tak uroczyste jak w latach ubiegłych. Wszystkie dzieci tego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, ubrane były na biało-czerwono. Każda grupa świętowała tę ważną uroczystość w swojej przedszkolnej sali. Najważniejszym elementem było oczywiście odśpiewanie hymnu narodowego, dumnie, przyjmując pozycję "na baczność". Przedszkolaki zobaczyły także film edukacyjny pt. "Moja ojczyzna", przypomniały sobie symbole narodowe, dowiedziały sie czym jest niepodległość, a także wzięły udział w quizie. Dzieci śpiewały także poznane wcześniej piosenki związane z tematyką patriotyczną. Na zakończenie każda grupa wykonała pracę plastyczną: maluszki pięknie namalowały flagę Polski, średniaki wykonały godło, starszaki Warszawską Syrenkę, a zerówka kotyliony w barwach narodowych. Jednak najmilszym akcentem było samodzielne przygotowanie przez dzici deseru w biało-czerwonym kolorze, który smakował wyśmienicie!

Zdjęcia wkrótce