Zajęcia z religii dla 5-latków

2020-05-12

Jestem kochanym dzieckiem Boga

Witam Was kochani.

Na początek spróbujcie sami lub poproście kogoś o pomoc, zróbcie znak krzyża i odmówcie modlitwę do Anioła Stróża.

Teraz kochani spójrzcie na swoich bliskich: mamusię, tatusia, siostrę, brata, babcie, dziadka i zobaczcie, że każdy z Was jest inny. Może jesteście troszkę do siebie podobni ale nie jesteście tacy sami. Na całym świecie jest mnóstwo ludzi ale nikt nie jest taki sam. Każdy z nas jest inny i każdy z nas jest wyjątkowy.   Bardzo ważnym wydarzeniem w naszym życiu był Chrzest Święty. Pewnie większość z nas go nie pamięta, bo byliśmy wtedy bardzo mali. Ale może macie w  domu zdjęcia z tego wyjątkowego dnia, poproście dziś rodziców aby wam je pokazali i opowiedzieli o waszym chrzcie.

Od chwili chrztu wszyscy jesteśmy dziećmi Boga. Pomimo tego, że każdy z nas jest inny, to możemy Boga nazywać swoim Tatą. On zawsze jest przy nas i zna każdego z nas najlepiej. On każdego z nas stworzył i o każdego się troszczy. Bóg bardzo nas kocha i pragnie naszego szczęścia.

Na koniec kochani pomódlcie się taką modlitwą:

Dziękujemy Ci, Boże Ojcze, za nasze ręce, że możemy w nie klaskać. (dzieci klaszczą w ręce)

Dziękujemy Ci, Boże Ojcze, za nasze nogi, że możemy podskakiwać. (dzieci podskakują)

Dziękujemy Ci, Boże Ojcze, za nasze oczy, że możemy widzieć. (dzieci zamykają i otwierają oczy)

Dziękujemy Ci, Boże Ojcze, za nasze usta, że możemy uśmiechać się do innych. (dzieci uśmiechają się)

Piosenka do katechezy:  „Gdy idziemy poprzez świat”:  https://www.youtube.com/watch?v=Jiwqll_hBqc

Do pokolorowania dzisiaj przesyłam kolorowankę, na której jest Pan Jezus wśród dzieci.

Pozdrawiam Was kochani i tęsknię już za Wami, pani Ewelina.