Dzień Ziemi 22.04.2020 r.- zadania dla wszystkich przedszkolaków

2020-04-21

Dzień dobry kochani przedszkolacy!

Dziś w kalendarzu środa, 22 kwietnia i jak pewnie doskonale wiecie, obchodzimy dzisiaj Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne święto obchodzone w 192 krajach świata.
To dzień wyjątkowo ważny, kiedy warto przypomnieć sobie, jak dbać o przyrodę i uświadomić sobie, jak ważne jest troszczenie się o środowisko w którym żyjemy. Na dzisiejszych zajęciach zamienimy się w małych ekologów i wykonamy kilka zadań związanych z ochroną przyrody. Sprawdzimy naszą wiedzę ekologiczną i umiejętności. Nagrodą za wspaniale wykonane zadania będzie otrzymanie "MEDALU przyjaciela przyrody". Zaczynamy!

Zadanie 1. 

Na początek posłuchaj piosenki pt. "Nasza planeta wzywa nas" https://www.youtube.com/watch?v=1MZovZPTP7I, która będzie hymnem naszego dzisiejszego spotkania, a następnie zaśpiewaj ją tyle razy ile zechcesz. Zapamiętaj, co musimy zrobić by Ziemia była czysta oraz wykonaj zadanie na karcie pracy "Dobre i złe zachowania" ( w galerii poniżej).

Zadanie 2.

Teraz poproś rodziców o wydrukowanie karty pracy z puzzlami, która znajduje się w galerii. Wytnij brakujące elementy i przyklej je w odpowiednim miejscu ( maluszkom elementy mogą wyciąć rodzice). Opowiedz, co robią dzieci, jak dbają o swoją planetę. Powodzenia!

Zadanie 3.

Wszystkie przedszkolaki wiedzą jak ważna jest segregacja śmieci. Ale czy na pewno pamiętają, jak należy segregować śmieci? Zobacz teraz krótką bajkę "O Rybku z Rybnika, który uczy segregować śmieci" https://www.youtube.com/watch?v=AjKrEi_-yKY, a następnie wykonaj zadanie "Segregacja śmieci", które przygotowałam na platformie LerningApps https://learningapps.org/watch?v=pecjy2q9t20 (login: kotkot36, hasło:herbst71) oraz uzupełnij poniższą kartę pracy "Śmieci" (maluszki nie muszą rysować, mogą powiedzieć co wrzucą do danego kosza).

Zadanie 4.

Wiem, że lubicie zadania plastyczne, dlatego ostatnim naszym zadaniem będzie wykonanie z pomocą rodziców plakatu pt. "Przyszłość planety Ziemi w naszych rękach" czyli jak powinniśmy dbać o naszą planetę by była czysta, co robić by dobrze nam się żyło. Pracę możesz wykonać w dowolnej technice plastycznej oraz możesz użyć dowolnych materiałów. W galerii można zobaczyć przykładowe prace.

Zadanie 5.

Wykonałeś już wszystkie zadania? Wiesz jak należy dbać o naszą planetę? Czy wiesz, co należy robić, by nasza planeta była zawsze uśmiechnięta? Jeżeli tak, to zasłużyłeś na MEDAL przyjaciela przyrody. Poproś rodziców o wydrukowanie medalu. 

Dziękuję za udział w zajęciach. Relacje z dzisiejszych aktywności  prześlijcie Waszym kochanym paniom.

Miasto RybnikMinisterstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Katowicach