2019-09-16

W poniedziałek 16 września, po raz pierwszy w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.

Celem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.

W tym dniu nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Z uwagą obejrzeliśmy film o małej dziewczynce o imieniu Vashti, której zwyczajna kropka zmieniła świat. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności i talenty.

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora.

Następnie dzieci odkrywały swoje twórcze talenty. W każdej z grup powstawały “kropkowe” dzieła sztuki. Pomysłowośc dzieci nie miała granic.