2023-12-21

Świąteczne przedstawienie i kiermasz

Cudowna cicha noc.

Jedyna taka noc na ziemi.

Przybywa z nieba ktoś,

kto ludzkie losy ma odmienić…

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który każdy pragnie spędzić z rodziną i przyjaciółmi. To także czas, w którym szczególnie okazujemy sobie życzliwość, życząc sobie wzajemnie wszystkiego dobrego. Tradycyjnie przed świętami odbywają się w naszej szkole Jasełka, które są ku temu doskonałą okazją. W tym roku na scenie pojawiły się anioły i małe aniołki, które zaniosły ludziom radosną nowinę, choć były też diabły próbujące im w tym przeszkodzić. W przedstawieniu zobaczyliśmy również przygotowania do świątecznych dni. Babcię, która uczyła wnuczkę, co jest w życiu najważniejsze. Byli także inni bohaterowie, którzy przekazywali sobie niezwykły, najcenniejszy prezent – miłość. W finale wszyscy udali się do świętej rodziny, aby wspólnie zaśpiewać najpiękniejsze kolędy. Przepiękna scenografia, oprawa muzyczna i śpiew sprawiły, że wszyscy poczuliśmy już zbliżające się święta. Po przedstawieniu przyszedł czas na kiermasz przygotowany przez Radę Rodziców. Ogromnym powodzeniem cieszyły się domowe wypieki i przetwory.