Dzień otwarty dla ósmoklasistów

2023-12-03

Wizyta w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku

29 listopada nasi ósmoklasiści przyjęli zaproszenie Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku i w ramach Szkolnego Festiwalu Explory wzięli udział w dniu otwartym dla VIII klas szkół podstawowych.

W gościnnych murach Tygla uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły oraz kwestiami dotyczącymi praktycznej nauki zawodu. Wzięli udział w zajęciach z dziedziny mechatroniki oraz programowania. Uczniowie technikum przygotowali również ciekawe pokazy chemiczne i fizyczne oraz zdradzili tajniki robotyki i druku 3D. Ósmoklasiści mieli też możliwość spróbować swych sił w warsztatach.

Spotkanie z uczniami i nauczycielami ZST to ważne doświadczenie dla uczniów klas ósmych, którzy już za kilka miesięcy będą decydować o wyborze szkoły ponadpodstawowej.