Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

2020-03-25

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Zawieszenie zajęć w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych zostało przedłużone do 10 kwietnia br.

Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. Przepisy te regulują wszelkie sfery działalności placówki i obowiązują od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

Od dzisiaj zaczęliśmy nauczanie zdalne zgodne z rozporządzeniem. Najważniejsze teraz jest, aby uczniowie kształcili swoje kompetencje na miarę własnych możliwości. Nie będą to tylko kompetencje cyfrowe i informatyczne, chociaż w tym czasie także będą je kształcić. Lekcje będą się odbywać według stałego planu. Wychowawcy i nauczyciele zadbają także, aby uczniowie mieli czas na relaks i nie będą ich zbytnio obciążać.

Szanowni Państwo, wykorzystajmy ten dany nam czas na podtrzymywanie naszych dobrych relacji. Wszyscy rozumiemy, że mogą wystąpić problemy techniczne podczas odrabiania lekcji, nauczyciele i wychowawcy będą brali to pod uwagę. Dla tych dzieci, które nie mają dostępu do Internetu, nauczyciele i wychowawcy przygotują materiały, a o sposobie ich przekazania poinformują osobiście. Każdy wychowawca, nauczyciel, pedagog będą prowadzili konsultacje dla uczniów i dla rodziców, o czym poinformują Państwa także osobiście. O dalszej organizacji pracy szkoły będą Państwo informowani na bieżąco.

Dbajmy o siebie i swoich najbliższych. Pamiętajmy o podstawowych zasadach higieny. Zachęcam do sprawdzania na bieżąco informacji zamieszczanych przez Ministerstwo Zdrowia, Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Poniżej zamieszczam harmonogram konsultacji z nauczycielami i bardzo proszę o korzystanie z tej możliwości. Nauczyciele są do Państwa i naszych uczniów dyspozycji, ja wraz moimi zastępcami również. Z nami także można się kontaktować przez wiadomości na e-dzienniku w razie jakichkolwiek trudności i wątpliwości.

Życzę wszystkim zdrowia i szybkiego powrotu do szkoły.

Pozostaję do Państwa dyspozycji.

Bożena Szymura dyrektor ZSzP nr 4 w Rybniku