2019-10-14

Wizyta pani Janiny Freund w klasie 2b

Na jednej z piątkowych lekcji uczniowie klasy 2 b mieli okazję poznać Panią Janinę Freund, emerytowaną nauczycielkę z 40 letnim stażem pracy. W czasie swojej kariery zawodowej Pani Janina pracowała z dziećmi  i młodzieżą, wykładała również w Nauczycielskim Collegium Języków Obcych w Gliwicach. Obecnie udziela się jako członek zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rybniku oraz wiceprzewodniczący Rady Seniorów Miasta Rybnika. W czasie spotkania Pani Janina w bardzo ciekawy sposób opowiedziała drugoklasistom, kogo można nazwać seniorem. Uczniowie dowiedzieli się, iż nie tylko dzieci chodzą do szkoły, ale  ludzie w każdym wieku mogą się kształcić oraz jakie korzyści wynikają z aktywnego spędzania czasu. Podczas lekcji nie zabrakło również pogadanki na temat "wymarzonego zawodu". Pani Janina na własnym przykładzie pokazała dzieciom, że warto dążyć do spełniania swoich marzeń, co przekłada się również na wybór zawodu. Na zakończenie spotkania uczniowie przygotowali krótki występ, prezentując swoje aktorskie umiejętności. Emocje towarzyszące spotkaniu na długo zostaną w naszej pamięci. Mamy nadzieję, że Pani Janina jeszcze niejednokrotnie odwiedzi mury naszej szkoły.