2019-10-03

Uczniowie klas I - III z wizytą w teatrze

Kolejny raz nasi uczniowie mieli możliwość obejrzenia spektaklu teatralnego. Tym razem najmłodsi wybrali się do Teatru Ziemni Rybnickiej na bajkę dla dzieci w wykonaniu Teatru „Pętelka” z Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku. Przedstawienie pod tytułem „Urodzinowe Marzenie”  wyreżyserowała pani Zofia Paszenda, a opowieda ono o małym kotku, który szuka rodziny. Spotkanie ze sztuką teatralną rozbudziło dziecięcą wrażliwości, zaś bezpośredni kontakt z aktorem podczas oglądania spektaklu był dla wielu wielkim przeżyciem. Tym bardziej, że aktorami okazały się niewiele starsze od nich dzieci. Uczniowie nauczyli się również kulturalnego odbioru sztuki oraz bezpiecznego zachowania podczas jazdy autokarem. Po przedstwieniu był jeszcze czas na odpoczynek w parku i miłe chwile na placu zabaw.