2019-06-03

Wizyta czwartoklasistów na rybnickim Kampusie

Tradycyjnie w maju w naszym mieście jest organizowany Festiwal Nauki. Nasi uczniowie co roku w nim uczestniczą. Tym razem zaproszono uczniów klas czwartych. Mogli oni zgłębić wiedzę w zakresie biologii, chemii, fizyki, matematyki i astronomii. Wszystkie atrakcje miały charakter praktyczny. Były niesamowite opowieści o Kosmosie Karola Wójcickiego. To pasjonat nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy i prezenter telewizyjny. Przemierza świat w poszukiwaniu najpiękniejszych zjawisk astronomicznych takich jak całkowite zaćmienia Słońca czy zorza polarna. Dzieci miały też okazję usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu, z bliska obejrzeć policyjny motocykl oraz posłuchać, czym na co dzień zajmują się policjanci, a także zobaczyć policyjne wyposażenie. Spotkanie było świetną okazją do przypomnienia młodym rybniczanom o bezpieczeństwie podczas zbliżających się dużymi krokami wakacji. Uczestnicy festiwalu mieli również okazję wziąć udział w pokazach z zakresu udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków. Jak cennym darem jest woda, starały się przekonać naszych uczniów rybnickie wodociągi. Prowadzący te warsztaty pochwalił ich, bo byli grupą, która najwięcej wiedziała o wodzie. A na warsztatach z robotyki, na stoisku RCEZ uczniowie wypisywali laserem swoje imię na ciasteczkach czy breloczkach w kształcie rybnickiej rybki.