TYDZIEŃ ŚLĄSKI - oglądanie teatrzyku pt. "O Skarbniku z głębokiej kopalni"

2024-03-15

W piątek 15 marca mieliśmy przyjemność zobaczyć teatrzyk pt. "O Skarbniku z głębokiej kopalni" w wykonaniu aktorów teatru "Bajkowe Skarbki Śląska". Występ ten przybliżył dzieciom kulturę oraz tradycje regionu Śląskiego, a także przekazał wartości wychowawcze. Dzieci miały okazję zapoznać się z ciężką i niebezpieczną pracą górnika. Dowiedziały się również kim jest i jaką  ważną rolę w kopalni odgrywa  Skarbnik. Chętne dzieci miały okazję pomóc aktorom w codziennych czynnościach oraz zatańczyć z nimi taniec do piosenki „Poszła Karolinka do Gogolina”.  Przedstawienie to ukazało dzieciom poświęcenie górników oraz przekonuje, że prawdziwe piękno tkwi we wnętrzu człowieka. Teraz już wszystkie przedszkolaki wiedzą, że każdy dobry uczynek zostanie nagrodzony.