,,Pracowite Pszczółki” to grupa żywiołowych, twórczych i uśmiechniętych 5 i 6 latków,

wśród których jest  11 dziewczynek i 14 chłopców.

W nowym roku przedszkolnym czeka nas dużo wyzwań, ciekawych zadań oraz nowych doświadczeń

ale także czas miłej zabawy w gronie koleżanek i kolegów.

Nasze panie to: pani Madzia i pani Asia.

O naszą salę troszczy się p. Basia.


 

Grupowe informacje:

 

WAŻNE

Drodzy Rodzice,

Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną konsultacje w miesiącu listopadzie nie odbędą się. Informuję równocześnie, że od poniedziałku do piątku w godzinach mojej pracy jestem do Państwa dyspozycji za pośrednictwem dziennika elektronicznego Vulcan.

 


Dziś wspólnie świętowaliśmy bardzo ważne wydarzenie: dzieci, które zaczęły uczęszczać do naszego przedszkola zostały pasowane na przedszkolaka, a ci, którzy do naszego  przedszkola uczęszczają dłużej przypomnieli sobie treść złożonego niegdyś przyrzeczenia.

Życzymy naszym nowym kolegom samych radosnych, wspólnie spędzonych chwil. Zapraszamy do galerii z naszej dzisiejszej uroczystości.

Więcej zdjęć oraz krótki filmik z naszego występu znajdują się pod linkiem, skąd można pobrać zdjęcia na pamiątkę.

Galeria "Pasowanie Pszczółek"


 

Zachęceni piękną i słoneczną jesienną pogodą, wybraliśmy się na spacer do pobliskiego lasu. Dzieci podziwiały kolorową szatę jesiennych drzew, rozpoznawały gatunki drzew, ich owoce i liście. Udało nam się znaleźć dwa grzyby jadalne, a także kilka grzybków trujących, m.in. przepięknie ubrawione na czerwono muchomory. Przynieśliśmy do przedszkola także zebrane przez nas dary lasu: żołędzie, kasztany, liście. Po powrocie wykonaliśmy makietę lasu z przyniesionych darów, a także ulepiliśmy grzyby z plasteliny, wzorując się na tych, które zobaczyliśmy w lesie. Na zakończenie tego przyjemnego dnia wykonaliśmy jesienne maski i w nich zatańczyliśmy do poznanej przez nas piosenki "Jesienny pociąg". Zobaczcie poniższą galerię.


 

W tym tygodniu w ramach tematyki zajęć, innowacji pedagogicznej oraz naszego udziału w projekcie edukacyjnym rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu, rozróżnialiśmy zdrowe i niezdrowe produkty, poznaliśmy zasady komponowania zdrowych posiłków,  wspólnie stworzyliśmy piramidę zdowego żywienia, a także poprawialiśmy naszą sprawność fizyczną uczestnicząc w zajęciach ruchowych i gimnastyce. 


 

Nasze przygody w kolejnym tygodniu rozpoczęliśmy na straganie. Poznaliśmy różne owoce i warzywa, które następnie wykorzystaliśmy by przygotować wspaniałe dania oraz prace plastyczne. Samodzielnie pzygotowaliśmy wspaniały koktajl truskawkowo-bananowy, surówkę z jabłek i marchewki a także zapasy na zimę w postaci kompotu jabłowo-śliwkowego. To był bardzo pacowity ale pyszny tydzień. Zapraszamy do naszej galerii.

Postanowiliśmy również utworzyć naszą własną książkę kucharską. Prosimy rodziców o pomoc w napisaniu przepisu na ulubioną potrawę, tak aby każde dziecko mogło mieć własną stronę w naszej książce koniecznie ozdobioną rysunkiem wybranego dania. 

 


 

W tym tygodniu przywitaliśmy nową porę roku - jesień i właśnie z tą porą roku związane były nasze wszystkie działania. Poznaliśmy piosenkę "Jesienny pociąg", wykonywaliśmy zadania w ramach realizacji dwóch innowacji pedagogicznych (jesienne latawce, kolorowe drzewa, śniadanie pełne witamin), czytaliśmy wyrazy, dzieliliśmy je na sylaby oraz głoski, przeliczaliśmy dary jesieni, a także poznaliśmy literkę A oraz cyfrę 2. W ramach akcji "Sprzątania świata", która nie mogła odbyć się w tradycyjny sposób, nasza sala zamieniła się w wysypisko śmieci, które musieliśmy posprzątać i posegregować, a z uzbieranych materiałów ekologicznych zrobiliśmy panią JESIEŃ. Relację z naszej ciężkiej pracy możecie zobaczyć w galerii zdjęć. Zapraszamy do oglądania.


 

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki zaśpiewały swoim kolegom z grupy głośne "Sto lat" oraz wręczyły słodki upominek. Każdy chłopiec otrzymał także krawat SUPERCHŁOPAKA.


 

Dziś wybraliśmy się na wycieczkę do ..... przedszkolnej kuchni. Poznaliśmy panie kucharki, które opowiedziały nam w jaki sposób przygotowują dla nas pyszne potawy. Uważnie słuchaliśmy pań i zaglądaliśmy do wszystkich ogromnych garnków, w których właśnie gotował się nasz obiadek i od razu zrobiliśmy się głodni...

Zobaczyliśmy ciekawe kuchenne sprzęty trochę podobne do tych które mamusie używają w domu ale dużo większe. Z zaciekawieniem zaglądaliśmy w każdy zakamarek wszystkich kuchennych pomieszczeń. Najbardziej podobały nam się: zmywarka, maszyna do obierania ziemniaków oraz ogromny blender. Dziękujemy paniom kucharkom za miłe przyjęcie i już nie możemy się doczekać kiedy sami staniemy się małymi kucharzami.


 

Dziś obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Były zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, tor przeszkód z takimi zadaniami jak: skok na różowym osiołku, bieg z jajkiem, skok z piłką oraz bieg w worku. Następnie malowaliśmy farbami swoją twarz czyli portret wspaniałego przedszkolaka. Otrzymaliśmy także medal SUPERPRZEDSZKOLAKA oraz dyplom udziału w święcie przedszkolaka. Na zakończenie czekał na nas słodki poczęstunek. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci! Zapraszamy do obejrzenia galerii.


 

W tym tygodniu rozmawiamy o emocjach, a nasze dzisiejsze zajęcia były inne niż zwykle, gdyż wykonywaliśmy zadania na tablicy interaktywnej. Nazywaliśmy emocje,  klasyfikowliśmy je ze względu na to czy są pozytywne czy negatywne, odczytywaliśmy zdania i ustalaliśmy jakie emcje odczuwają wtedy dzieci, a także przyporządkowywaliśmy nazwę emocji do danej ilustracji. Zajęcia bardzo nam się podobały!


 Dziś obchodziliśmy wspólnie"Międzynarodowy Dzień Kropki"- wspaniałe święto kreatywności, odwagi i zabawy. Poznaliśmy historię małej dziewczynki Vashti, każde dziecko namalowało farbami własną niepowtarzalną kropkę, umieściło swoją kropkę na wspólnym rysunku na tablicy, rozwiązało kropkową łamigłówkę, łącząc kropki narysowało piękny obrazek a także stworzyło z plastelinowych kropek symbol naszej grupy. Kropek szukaliśmy również podczas spaceru w pobliżu przedszkola. To był wspaniały kropkowy dzień!


 

W tym tygodniu rozmawialiśmy o bezpieczeństwie. Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe, a także jak bezpiecznie należy zachowywać się na drodze oraz w różnych innych sytuacjach. Wykonaliśmy sygnalizatory świetlne, śpiewaliśmy piosenkę "Kolorowe światła", rozpoznawaliśmy znaki drogowe oraz nazywaliśmy ich kształty, a także doskonaliliśmy umiejętność pracy w grupie tworząc "makietę bezpiecznego miasta". Efekty naszej pracy w galerii poniżej.


 

Korzystając z pięknej słonecznej pogody spędziliśmy miło czas na naszym przedszkolnym placu zabaw.


 

Dziś odbyły się nasze pierwsze zajęcia w grupie "Pracowitych Pszczółek". I jak myślicie co było tematem naszych zajęć? No tak zgadliście, zrobiliśmy śliczne pszczółki z papierowych elementów. Zajęcia bardzo nam się podobały, a efekty możecie zobaczyć na grupowej gazetce w przedszkolu lub poniższej galerii.

Miasto RybnikMinisterstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Katowicach