Witamy Was wszystkich na stronie "Bystrych Wiewióreczek" - bardzo się cieszymy, że tutaj do nas zaglądacie. Na początek kilka słów o nas samych!

Jestśmy grupą uśmiechniętych, kreatywnych i bystrych 5 i 6 latków, które wspólnie z Panią Alą i Anetą odktywają otaczający je świat! W naszej grupie jest 15 chłopców i 10 dziewczynek. Wszyscy bardzo lubimy uczyć się nowych rzeczy, poznawać nieznane dotąd ciekawostki i powoli wdrażamy się już także do świata liter i liczb! W końcu jesteśmy już starszakami! O naszą salę troszczy się niezastąpiona Pani Agnieszka, której jesteśmy bardzo wdzięczni za jej pomoc! :) 

 

Jeżeli jesteście ciekawi naszych przedszkolnych poczynań, zapraszamy tutaj do nas częściej!

 

Pozdrawiamy!

 


 

WAŻNE

Drodzy Rodzice,

Ze względu na paującą sytuację epidemiologiczną konsultacje w miesiącu listopadzie nie odbędą się. Infromuję równocześnie, że codziennie w godzinach mojej pracy (8:00-16:00) jestem do Państwa dyspozycji za pośrednictwem dziennika elektronicznego Vulcan.

Bardzo proszę rodziców którzy nie utworzyli jeszcze konta w dzienniku elektronicznym o dokonanie tego, gdyż jest to najszybsza i najskuteczniejsza forma kontaktu. Jeżeli ktoś ma problem z utworzeniem konta lub nie otrzymał na maila wiadomości powitalnej z dziennika elektronicznego proszę o informację na maila: alicja.luks@gmail.com.

Życzę Państwo zdrowia i pozdrawiam serdecznie.


Jesienny spacer!

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Dzisiejszy dzień był wyjątkowo ciepły, dlatego też zachęcił on przedszkolaków z gr. Bystrych Wiewiórek do spaceru do lasu. Dzieci podziwiały las w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew, owoce i liście, które zbierały w celu wzbogacenia kącika przyrody w sali!A kiedy liście się zasuszą wykonamy z nich piękne prace plastyczne! Śledźcie więc naszą gazetk w korytarzu!


Kolejny cięzki tydzień pracy!

Minął kolejny tydzień naszej pracy. W przedszkolu poświęcamy swój czas nie tylko na wspanałą zabawę, ale głównie na naukę! W końcu jesteśmy już starszakami! W minionym tygodniu poznaliśmy kolejną literę i cyfrę! Teraz doskonale wiemy jak wygląda " 4" i literka "M". Malowaliśmy także jesienne drzewa, a nawet zaczarowany las! To był dobry tydzień!


 

Z całego serca dziękuję Państwu i Państwa wspaniałym dzieciakom za pamięć i życzenia z okazji dzisiejszego święta ! Jest mi niezmiernie miło, a piękne kwiatki już zdobią moje biurko!


Konkurs plastyczny dla dziewczynek z grupy Bystrych Wiewiórek!

Serdecznie zachęcam wszystkie dziewczynki do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Baśniowy portret w ramie zamknięty". 

Uczestnicy konkursu wykonują portret postaci literackiej z dowolnej baśni lub legendy.


- Portret ma być wykonany w formie płaskiej. Może zawierać elementy wypukłe
przymocowane na stałe.
- Dopuszcza się wykonanie portretu z różnych materiałów i dowolnymi technikami.
- Wielkość portretu dowolna, jednak nie mniejsza niż A5, a nie większa niż A3.
- Portret ma zawierać własnoręcznie wykonaną ramkę.

Pracę proszę przynieść do przedszkola najpóźniej do poniedziałku 19.10 :)

Liczę na zaangażowanie!


Dzień jabłka w grupie Bystrych Wiewiórek! 

"Nie wiem czy wiecie, a może nie wiecie, że polskie jabłka są najlepsze w świecie!"

Zgodnie z tym hasłem Bystre Wiewiórki wzięły pod lupę polskie jabłka! Dowiedziały się skąd one się właściwie biorą, jaką mają budowę, poznały ich rozliczne rodzaje, a na koniec zoorganozowana została prawdziwa jabłkowa uczta, gdzie główne skrzypce grały jabłka wprost z sadu! Ten dzień zapamiętamy na długo!


W zdrowym ciele zdrowy duch!

Wiewiórki doskonale zdają sobie sprawę z tego jak ważny dla naszego zdrowia jest ruch. Bardzo chętnie uczestniczą więc w zajęciach gimnastycznych organizowanych w naszej grupie!


Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki ...

"ŻYJ ZDROWO"- To przewodni temat zajęć Bystrych Wiewiórek w obecnym tygodniu. Wszystkie dzieciaki doskonale już wiedzą w co bogata powinna być ich dieta, a czego powinni unikać! Zgodnie uważamy ten temat za niebywale istotny! W koncu od tego zależy nasze zdrowie, które jest dla nas największym skarbem!


Dzień Chłopaka!

Dziś w naszym przedszkolu bohaterami dnia byli wszyscy mali mężczyźni! <3

Jeszcze raz życzymy Wam samych cudownych dni... wypełnionych radością, zabawą i pozytywną energią, której nigdy Wam nie brakuje! Cieszymy się, że jesteście częścią naszej grupy!

 

 


Nadszedł czas podsumowania kolejnego tygodnia naszej pracy!

Miesiąc naszej pracy w starszakach powoli dobiega końca. Na szczęście wszyscy dobrze się czujemy i możemy spokojnie skupić się na pracy i zabawie w naszej grupie.

Ubiegły tydzień obfitował w świetną zabawę! W poniedziałek obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka! Tego dnia wzieliśmy udział w "Wielkim quizie wiedzy" o naszym przedszkolu, malowaliśmy portrety Super Przedszkolaka i spędziliśmy dzień na wspaniałej zabawie. W kolejnych dniach rozmawialiśmy o przyjaźni! Wiemy już kim jest przyjaciel, jakimi cechami powienien się on charakteryzować, a także tworzyliśmy miłe niespodzianki dla naszych przyjaciół. Poznaliśmy także kolejną literkę naszego alfabetu, a mianowicie literkę A, a! Mamy nadzieję, że kolejny tydzień będzie równie udany! 

Pozdrawiamy!

 


Bycie Starszakiem zobowiązuje!

Chociaż w naszej grupie nie brakuje doskonałej zabawy, to sporo czasu poświęcamy na naukę nowych rzeczy. Zaczęliśmy już poznawać litery naszego alfabetu i cyfry. Dzielnie pracujemy, aby kiedyś w szkole odnosić sukcesy! Wiemy, że nasza praca nie pójdzie na marne. W tym tygodniu poznaliśmy już pierwszą literkę - "O"! Zapoznaliśmy się także z cyfrą 1 i 2. Dzięki zajęciom w tym tygodniu doskonale wiemy także czym jest bezpieczeństo i jak należy o nie dbać! 


 

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.

Bystre Wiewiórki również świętowały ten dzień w naszym przedszkolu. Kropkowym zadaniom nie było końca. Dzieciaki po raz kolejny udowodniły, że mają talent!

 


"Matematyczna lokomotywa"

To temat naszych dzisiejszych zajęć! Na początku sami stworzyliśmy pomoc do zajęć, a następnie dojechaliśmy pociągiem do świata liczb! Tam zaczęliśmy naszą przygodę z ich poznawaniem! 

 


Nasze pierwsze zajęcia!

 Bystre Wiewiórki wzięły się do pracy od pierwszych dni w przedszkolu! Zajęcia te uważamy za bardzo udane! 

 

Miasto RybnikMinisterstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Katowicach