DRODZY RODZICE

Ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną konsultacje w miesiącu listopadzie nie odbędą się. W razie pytań jestem do państwa dyspozycji za pośrednictwem dziennika elektronicznego Vulkan. Myślę, że wszyscy mają założone konta. Pozdrawiam i życzę wszystkim zdrowia.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dziś oficjalnie do grona przedszkolaków została przyjęta nasza nowa koleżanka Elenka. Pani dyrektor ogromnym ołówkiem pasowała ją na przedszkolaka.

Życzymy Elence samych radosnych chwil spędzonych z nami.

Pod poniższym linkiem można zobaczyć więcej zdjęć oraz krótkie filmiki z dzisiejszej uroczystości:

Pasowanie Elenki

GIMNASTYKA

Gimnastyka ważna sprawa dla nas wszystkich to zabawa.

SEGREGUJEMY JESIENNE DARY

Jesienią zbieramy różne dary z sadu, ogrodu, lasu. Teraz czas by to wszystko posegregować. To przecież bardzo proste....

NASZE ULEPIANKI

Nasze paluszki już dużo potrafią zrobić.

OWOCOWE KORONY

Korony sami wycinaliśmy. Trochę było trudno, ale udało się. Prawda, że pięknie wyglądamy?

DZIEŃ CHŁOPCA

Serdecznie dziękujemy rodzicom oraz dziewczynkom, że mogliśmy sprawić chłopcom małą niespodziankę z okazji Dnia Chłopca. Rada Rodziców zakupiła jajka niespodzianki, a dziewczynki pięknie zaśpiewały STO LAT i wreczyły upominki. DZIĘKUJEMY

PYSZNE ŚNIADANKO

Tego dnia śniadanie Wszystkim przedszkolakom bardzo smakowało. Każdy nakładał sobie to co lubi najbardziej.

NAWLEKAMY KORALE

To była super zabawa. Ćwiczyliśmy sprawność naszych rączek. Niektóre korale były bardzo długie. Zobaczcie sami.

Jesienny spacer

Pierwsze dni jesieni były bardzo ciepłe i słoneczne, dlatego mogliśmy wybrać się na wycieczkę do lasu. Szukaliśmy oznak jesieni. Udało się.... Zobaczyliśmy kolorowe liście, muchomorki, wrzosy oraz grzybki maślaczki. W lesie było tak pięknie, że nie chciało nam się wracać do przedszkola.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W Dzień Przedszkolaka bawiliśmy się doskonale. Wszystkie dzieci wiedziały kto to jest przedszkolak i jak powinien zachowywać się prawdziwy przedszkolak. Odpowiadając prawidłowo na zagadki, pytania wszystkie dzieci zasłużyły na medale Superprzedszkolaka. Dużo radości sprawiły również dzieciom zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz rysowanie na baloniku no i oczywiście słodki poczęstunek.

ZABAWY W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

Mamy piękną, słoneczną pogodę dlatego możemy dużo czasu spędzać na zabawach w ogrodzie przedszkolnym. Bardzo lubimy zabawy na sprzęcie ogrodowym i oczywiście staramy się zawsze przestrzegać zasad bezpieczeństwa i higieny. Po powrocie do przedszkola starannie myjemy ręce.

Dzień Kropki

Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Kropki. Najpierw oglądaliśmy krótki filmik pt."Kropka", potem słuchaliśmy bajki "Kropeczka Psoteczka". Później to już byliśmy małymi artystami. Tworzyliśmy kropeczkowe kompozycje. Drodzy rodzice zobaczcie prace na przedszkolnej gazetce. Są wspaniałe.

Pierwsze zabawy w strojach gimnastycznych

Bardzo lubimy zabawy ruchowe. Z przebieraniem się w stroje gimnastyczne było trochę problemów. Nie wszystkie "Żabki" potrafią się samodzielnie przebierać, ale myślę, że trochę potrenują i wszystko będzie dobrze. Drodzy rodzice nie wyręczajcie dzieci i proście, by się same ubierały.

Jesteśmy bezpieczni

Każdy przedszkolak wie doskonale jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę. W naszej sali powstała "mini ulica" i sprawnie przechodziliśmy po pasach. Drodzy rodzice zapytajcie dzieci, czy pamiętają treść wierszyka.

"Światełko"

Przez ulicę idą dzieci

gdy zielone światło świeci.

Kiedy żółte się zapali

uważają nawet mali.

Gdy zobaczysz zaś czerwone

czekaj grzecznie na zielone.

Jak pracują i bawią się "Żabki"

Jesteśmy bardzo pomysłowi. Potrafimy tworzyć ciekawe budowle, prowadzić poważne rozmowy, układać przeróżne kompozycje.

Zresztą zobaczcie sami.

WITAMY W PRZEDSZKOLU

Jak miło spotkać się w naszej przedszkolnej grupie. Co się zmieniło?

Nie jesteśmy już płaczącymi maluszkami. Jesteśmy dzielnymi, odważnymi średniakami. Dużo potrafimy zrobić sami, a najbardziej chcemy bawić się wspólnie z kolegami i koleżankami. Dzisiaj zastanawialiśmy się nad nazwą naszej grupy. Było głosowanie i jaka nazwa została wybrana?

Drodzy rodzice nasza grupa to "Żabki"