Przewodniczący:  Łukasz Sikora

Logo samorządu uczniowskaiego

Logo SU zaprojektowane przez Fabiana Czyżyckiego

Samorząd szkolny w roku 2022/2023

Jak co roku, we wrześniu uczniowie naszej szkoły pod okiem wychowawców wybrali w klasach swych przedstawicieli - samorządy klasowe. Kolejnym etapem są wybory Rady Samorządu Uczniowskiego. W tym roku do ważnej roli przewodniczącego szkoły zgłosili się uczniowie klas siódmych i ósmych.

Oto lista kandydatów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego:

Aleksandra Balon – klasa 8A,

Paulina Kwiecińska - klasa 8B,

Amelia Płaczek - klasa 7A.

Wybory Rady Samorządu Uczniowskiego w tym roku przebiegały w spokojnej atmosferze. Kandydaci, aby przekonać do siebie wyborców przygotowali plakaty i ulotki, w których umieścili swoje pomysły oraz propozycje. W końcu, 22 września odbyło się tajne głosowanie. Każdy uczeń mógł oddać jeden głos na swego faworyta. Po podliczeniu głosów przez komisję wyborczą okazało się, że  przewodniczącą została Paulina Kwiecińska, zastępować ją będzie Aleksandra Balon, a rolę sekretarza przejmie Amelia Płaczek.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w roku szkolnym 2022/2023!

Przerwa na czytanie

W październiku Samorząd Uczniowski zachęca uczniów do czytania! Wszyscy uczniowie szkoły chętnie wzięli udział w akcji ,, Przerwa na czytanie''.

Dzień Edukacji Narodowej

W czasie uroczystego apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia wszystkim pracownikom oraz dziękowali nauczycielom za trud wkładany w wychowanie i wykształcenie naszych uczniów. Ten dzień był też doskonałą okazją do wręczenia wszystkim pracownikom szkoły podziękowań i słodkich upominków przygotowanych przez uczniów klas ósmych

W tym roku przedstawiciele SU włączyli się w organizację Dnia Dyni. Zadbali o dyniowe dekoracje oraz ogłosili konkurs dla wszystkich klas. Uczniowie mieli za zadanie ubrać się w stroje o pięknym dyniowym kolorze. Tego dnia cała nasza szkoła była ,,pomarańczowa''!

Dzień Misia

W Światowym Dniu Misia z inicjatywy samorządu maskotki i pluszaki pojawiły się nawet w najstarszych klasach.

Mikołajki

Samorząd Uczniowski 6 grudnia zorganizował szkolne mikołajki. Były prezenty, które sprawiły wiele radości młodszym i starszym uczniom.

Walentynki

We wtorek 14 lutego dominował w naszej szkole  kolor czerwieni, a to wszystko za sprawą św. Walentego. Dzień przepełniony był atmosferą miłości i przyjaźni. Klasy i korytarze dekorowały czerwone i różowe serduszka, a stroje również dopasowane były do okoliczności. Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Uczniowie przygotowali serduszka i kartki walentynkowe wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie walentynkowe amorki odpowiednio posegregowały pocztę i rozdały wszystkim adresatom. Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem dyrekcji szkoły i nauczycieli.

Dyskoteka karnawałowa

Karnawał to czas zabawy. Przedstawiciele SU pomogli w organizacji dykoteki dla uczniów klas 4-8 - wykonali plakty i udekorowali salę gimnastyczną.

W plebiscycie organizowanym przez samorząd najbardziej aktywna klasą wśród klas 4-8 okazała się klasa 6B, natomiast w klasach młodszych wszystkie klasy zostały wyróżnione.