2019-12-19

Uczniowie piszą listy do chorych dzieci

Chore dzieci codziennie zaglądają do swoich skrzynek i wyczekują listonosza. Po prostu uwielbiają dostawać listy i kartki. Taka korespondencja to często ich jedyna możliwość kontaktu z rówieśnikami, gdyż z powodu poważnej choroby lub niepełnosprawności nie mogą chodzić do szkoły i większość czasu spędzają w domu czy szpitalu. Listy sprawiają im ogromną radość i pomagają w trudnych chwilach. Dlatego nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ,,Marzycielska Poczta’’, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci z całej Polski. Ponieważ zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, oprócz listów uczniowie tworzyli piękne kartki i laurki z życzeniami. W ten sposób powstało 100 kartek i listów, które dotrą do adresatów tuż przed świętami.