Przedstawienie ,,Baśniowy ambaras’’

2019-10-22

Dlaczego bajki umierają?

O tym dowiedziały się w piątkowy poranek najstarsze grupy przedszkolaków oraz najmłodsi uczniowie, którzy zostali zaproszeni na krótkie przedstawienie pt. ,,Baśniowy ambaras’’. Występ zespołu Mole Teatralne miał na celu pokazanie dzieciom, jak ważne jest czytanie bajek, baśni i wierszyków. Przedstawienie bardzo podobało się najmłodszym, szczególnie że młodzi aktorzy doskonale wcielili się w swe role. Spektakl był inauguracją realizowanego w szkole projektu ,,Młodzież czyta dzieciom’’. Inspiracją do powstania projektu szkolnego była ogólnopolska akcja ,,Cała Polska czyta dzieciom’’. Przedsięwzięcie służy nie tylko upowszechnieniu czytelnictwa, ale też integracji społeczności placówki i propagowaniu wartości reprezentowanych przez Kawalerów Orderu Uśmiechu, a w szczególności idei wolontariatu. Już niebawem najstarsi uczniowie złożą wizytę przedszkolakom oraz pierwszoklasistom i będą im czytać.