2019-02-08

Spotkanie z misjonarzem

W piątek gościliśmy w naszej szkole o. Stefana Kukuła misjonarza werbistę. Podczas spotkania ojciec Stefan podzielił się z  naszymi uczniami wspomnieniami dotyczącymi jego powołania do posługi misyjnej.  Ciekawie opowiadał o trudnej, ale fascynującej pracy misjonarzy na świecie, co przedstawione zostało w formie prezentacji. Uczniowie mieli też okazję zobaczyć różne ciekawe eksponaty przywiezione z krajów misyjnych oraz wystawę obrazów zatytułowaną "Chińskie rysy Maryi". Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, a na zakończenie każdy uczestnik  otrzymał na pamiątkę obrazek i czasopismo misyjne. Natomiast uczniowie z klas czwartych wykonali dla misjonarza laurki z podziękowaniami.